značky dioptrických brýlí

značky našich brýlí

Jaké značky brýlových obrub najdete v naší optice?

dámské a pánské brýle Blackfin

blackfin

Blackfin pozvednul standard "Made in Italy" na zcela novou úroveň tím, že kombinuje místní výrobu s přesnými technologiemi, nejlepšími materiály a minimalistickými návrhy.  Pozoruhodné moderní brýle vyrobené daleko od rušného světa v městečku Agordo v severní Itálii. 

Čistý titan je dodáván z Japonska, a je perfektní základnou pro minimalistické obruby Blackfin. Listy materiálu mají tloušťku pouze půl milimetru, což vede k extrémně lehkým, trvanlivým a pohodlným brýlím. Nejvíce inspirací pro návrhy obrub pochází ze skandinávské klasiky, a přesto nejde o nudnou klasiku. 

Blackfin vás bezpochyby překvapí a povzbudí svou přesnou technologií a čistým nadčasovým designem s rafinovanou kombinací barev.

dámské a pánské vrtabné brýle Silhouette

silhouette

Silhouette představují především již ikonické vtané brýle vyrobené v Rakouském Linci, kde se vyrábí již od roku 1964.

Brýlím Silhouette se podařilo dosáhnout nejlehčích brýlí na světě. Zůstat věrný sám sobě, ale neustále vytvářet jedinečný nadčasový design, který zároveň odpovídá duchu doby.  Výrobní filozofií je řemeslná zručnost s důrazem na ruční práci v duchu domáckého průmyslu. Výsledkem jsou jedinečné lehounké brýle, které vás potěší a překvapí svou inovací. Vynikající design a vysoce kvalitní materiály (japonský titan a patentované lehké pružné plasty) vytvářejí moderní brýlové obruby, které vyjadřuje individualitu svých nositelů.

dámské a pánské brýle J.F.Ray

j.f.rey

Francouzská značka brýlí JF REY znamená moderní a inovativní design a neustálý vývoj. Kreativní výroba u nich představuje odvážný umělecký přístup, který se nebojí porušit designové tradice. Jean-François Rey navrhuje elegantní módu brýlí pro muže a ženy již od 80. let. Společná vášeň pro stylové brýle nepřestává od chvíle, kdy se s jeho paní Joelle potkali. Aby uvedli na trh inovativní, vysoce kvalitní kolekce brýlí, které vzešly z jejich kreativního úsilí, založili v roce 1995 Dům Jean-Françoise Reye. 

Značka JF REY je vizuálně výrazná svým jedinečným způsobem stylových modelů a také téměř nekonečnou škálou barev. Zářivé barvy, minimalistický styl, neotřelé materiály a bezchybná povrchová úprava charakterizují originální kolekce JF Rey. JF Rey obroučky jsou nositelné pro každého. Diskrétní nebo nápadné; materiály jako kov i exkluzivní acetáty a jejich kombinace. Nabízejí tisíce různých možností od extrémně jednoduchých až po ty nejvýstřednější styly. 

V průběhu let se designový tým stal absolutními experty na kov, hliník, acetát, 3D tisk a colorways. Své místo si ale u Francouzů najde i dřevo ve spojenectví s karbonem. Tak vznikají stále nové kombinace a vzrušující možnosti.

dámské a pánské brýle Oakley

oakley

V roce 1975 chtěl James Jannard, vášnivý fanoušek motokrosu, zvýšit přilnavost motokrosových řidítek. A problém také vyřešil. Vytvořil jedinečný pryžový materiál Unobtainium.

Mimochodem jméno Oakley pochází od tehdejšího Jannardova psa, anglického setra jménem Oakley Anne. Jim „The Mad-scientist“ Jannard chtěl své podnikání rozšiřovat a tak se dostal k brýlím, kde mohl inovativní materiál také použít. A v roce 1984 byl vyroben první model brýlí. Značka se stala synonymem pro inovace, technologie a výkon. První brýle, které vytvořil, se jmenovaly „O-Frame“ s cylindrickým zorníkem, který se později stal logem značky. 

O značku se začali stále více zajímat i vrcholoví sportovci. Původně sportovcům vyhrazená značka, se ale rozhodla nabídnout kvalitní sluneční a dioptrické brýle široké veřejnosti, a to při zachování Oakley stylu a filozofie. Od té doby tak bylo vytvořeno několik ikonických modelů.

Síla Oakley spočívá ve schopnosti inovovat a nabízet produkty, které fungují dobře a jsou vhodné pro všechna použití, ať už pro sport nebo pro každodenní život. Oakley je jednou z těch značek, které oceňujeme, protože stejně jako my nabízí kvalitu.

dámské a pánské brýle Etnia Barcelona

etnia barcelona

V padesátých letech 20. století založil jeho dědeček Fulgencio Ramo svou první továrnu na brýle. V 90. letech 20. století do společnosti vstoupil David Pellicer se snem vytvořit něco nového. A v roce 2001 se narodila nová nezávislá značka brýlí Etnia Barcelona. David přinesl barvu do produktu, který byl do té doby pouze hnědý nebo černý. Nechtěl věnovat své úsilí jen výrobě brýlí; chtěl něco víc. Vybudoval značku, která ztělesňuje myšlenku být svobodný, lidský a ohleduplný ke všem etnikům. Značka, která myslí na všechny lidi a formy vyjádření prostřednictvím barev a umění. 

Etnia Barcelona pracuje s nejlepšími materiály na trhu, jako jsou přírodní acetát od Mazzucchelli a technologie HD Colors, stejně jako čočky z čistého minerálního skla od Barberini v případě slunečních brýlí. Po léta pracují na tom, aby byli udržitelnější a etičtější značkou. Od přírodních surovin až po jejich sociální projekt s nadací Etnia Barcelona Foundation. 

dámské a pánské brýle Xavier Garcia

xavier garcia

Xavier Garcia, španělská značka založená v roce 2008 odráží styl, odstíny a kulturu svého rodného města Barcelona. Nepřestává udivovat svými zábavnými, odvážnými a nekonformními kolekcemi. 

Každý kousek Xaviera Garcii se stává malým uměleckým dílem, kde extrémní výzkum zašel do tvarů, proporcí a barev. Všechny výtvory jsou velmi pohodlné, přizpůsobí se městskému životnímu stylu, jsou nezaměnitelné a vždy zaručeně vzbudí pozornost.

Rámečky Xavier Garcia, propojují koncept lehkosti a pevnosti s fúzí mezi designem a technologií.

Nikdy nepřestávají inovovat, pracovat s nejnovějšími texturami v jejich acetátech. Tradiční proces laminace v každé nové barevné kombinaci. Inspirováno designem, architekturou a nejnovějšími trendy. A to jak v pánských tak i dámských kolekcích.

dámské a pánské brýle Oxibis

oxibis

Oxibis vždy věděl, jak ve svých rámech dosáhnout dokonalé rovnováhy mezi tvarem a barvou. Výsledekem jsou pestrobarevné, originální ale snadno nositelné brýle. 

Oxibis Group navrhuje a vyrábí kreativní brýle a zároveň dále zdokonaluje své know-how v oblasti brýlí inspirované francouzskou Jurou. Kreativita je klíčovým slovem skupiny již od založení společnosti, kdy se chopila výzvy zaměřit se spíše na vlastní design než na licence.

V Oxibis jsou všechny hlavní trendy v oblasti brýlí, módy a umění dovedně nově interpretovány v dynamicky barevných rámečcích vhodných pro každého.

Brýle Oxibis jsou vyráběny s opravdovým zájmem o přesnost a kvalitu.

dámské brýle Jooly

jooly

Jooly® patří do francouské rodiny Oxibis Group.

Brýle designované ženami pro ženy. Značka která respektuje více než jeden způsob, jak být ženská ale vždy při zachování kvality brýlové obruby.

Čím by byl JOOLY® bez prvotní inspirace módou, ale co je ještě důležitější, bez žen, pro které je stvořen? Ženskost je hlavním motem značky. Protože ať už jsou vaše vlasy hnědé, blond, zrzavé nebo oholené a ať už je váš styl poetický, rockový, romantický, drzý, diskrétní, tetovaný nebo jemný, každá jsme jiná! Máme ale společnou touhu vyjádřit svou osobnost, aniž bychom chtěli být házeni do stejného pytle! Takže ženskost ano, ale pouze v případě, že nechá prostor pro rozmanitost!

pánské brýle Exalto

exalto

Exalto® patří do francouské rodiny Oxibis Group.

Čerpá inspiraci z mužského světa, zkoumá jejich individuality a
nabízí svým nositelům produkty určené právě pro ně. Brýlové obroučky Exalto vynikají technickou dokonalostí, specifickými inovativními technicky řešenými panty, odolností, lehkostí, přesností, spolehlivostí a speciálními povrchovými úpravami a barvami.

dámské a pánské brýle Look a Materika

look a meterika

Společnost LOOK - made in italia již více než 40 let odvádí výjimečnou práci při navrhování a výrobě svých brýlí výhradně ve své vlastní továrně v Itálii. Extrémní lehkost, zásadní design a absolutní pohoda jsou základními principy filozofie, která značku charakterizuje od jejího debutu. Společnost provádí neustálý výzkum.

Experimentování s materiály vedlo k vytvoření obrub s minimalistickým designem a špičkovými detaily. Rámečky LOOK jsou v souladu se současnými trendy a navzdory své lehkosti a funkčnímu designu v sobě skrývají sofistikovaný a zároveň diskrétní styl, esteticky příjemné detaily, vynikající materiály a absolutní kvalitu schopnou uspokojit přání zákazníka napříč gendrem.

dámské a pánské brýle Cogan

cogan

COGAN, je specializovaná značka se sídlem v Jura ve Francii, srdci francouzského historicky zakotveného centra výroby brýlí. To se promítá do výroby malých sérií, pečlivě vytvořených skutečnými odborníky na brýle. 

Pan Yves Cogan založil svou společnost v roce 1994 a rozvinul ji prostřednictvím svých kolekcí Yves Cogan (1997) a Cogan (2004). Designérská značka Cogan, vytváří brýle, aby vytvořila elegantní řešení pro lidi, kteří chtějí vidět a být viděni. Mezinárodní značka zaměřená na selektivní distribuci profesionálům v péči o oči, kteří sdílejí stejné hodnoty. Preciznost, kvalita, ze které můžete cítit ojedinělost. Ruční výroba modelů pro muže i pro ženy. Design, který vyniká. Potěšení z brýlí, které prostě chcete nosit.

dámské brýle Cocosong

cocosong

Ručně vyráběné brýle navržené aby zdůraznily krásu ženy, která je nosí.
Italská značka Coco Song, která se inspiruje tajemstvím Orientu a používá ty nejlepší materiály, vytváří luxusní dámské brýle, které v každém rámečku přinášejí jedinečné umělecké mistrovské dílo. Vynikající prvky jako hedvábí, sušené květiny, peří, polodrahokamy, kovové akcenty a smaltování jsou sladěny s jedinečnými acetáty. Každý rám je vyroben pečlivou rukou a odbornými znalostmi řemeslného mistra. Echcete-li dámy něco extra, tady to najdete.

Obdobně propracované jsou pak i další extravagantní značky patřící do stejné rodiny jako CocoSong, které u nás najdete. Jsou to CCS, Kaos, La Matta a také spíše pánsky orientovaný Genesis.

dámské a pánské brýle Dutz

dutz

Nizozemská značka ojedinělých brýlí. Pečlivě naslouchá zákazníkům a dělá něco navíc, aby se odlišila už od roku 2005.

Navrhuje si vlastní brýle a řídí celý proces, od návrhu po výrobu komponentů. Výsledkem je vysoce kvalitní kolekce obrouček, které jsou pohodlné a vypadají dobře na každém obličeji. Díky použití odolných materiálů z nerezové oceli, které jsou vhodné pro alergiky, dosahuje konstrukce rámu Dutz také velké odolnosti.

Kolekce Dutz se zaměřuje na muže a ženy všech věkových kategorií. Dutz věnuje zvláštní pozornost těm s velkým a malým obličejem, kteří mají potíže najít vhodný rámeček. Vyhoví potřebám těch, kteří vyžadují větší nebo menší velikost, ale nechtějí dělat kompromisy v designu.

caroline abram

Caroline Abram se od roku 1998 věnuje navrhování šperků a doplňků k brýlím.

„Moje kolekce jsou určeny všem ženám, které se chtějí cítit krásné, smyslné nebo trochu netradiční“ – Caroline Abram

Společnost Filao, oceněná dvěma Silmo d'or, otevřela své řemeslné dílny v Dakaru, kde Caroline Abram strávila své dětství. Vytvořila „tým žen, které již 15 let vyrábí všechny doplňky řemeslným způsobem. 

Během svých cest objevila kouzlo Floridy a v roce 2008 začala pracovat na vlastní kolekci připomínající vintage kouzlo Miami. Kolekce jejích brýlových obrouček se vyznačuje rafinovanými tvary a barvami, ale především extrémní ženskostí.

dámské a pánské brýle Noego a Parasite

noego a parasite

Parasite je futuristická francouzská společnost zabývající se designem brýlí. V roce 2002 provedli revoluci v brýlích se systémem aktivního držení. Jsou stále nezávislí a patří mezi přední společnosti v oblasti designu a inovací v oboru. Posláním Parasite je experimentovat s interakcí mezi člověkem a brýlemi. Vyrobějí se ve Francii a byly oceněny na mezinárodních brýlových designových soutěžích / vítěz Silmo d'Or 2016 Paříž / Silmo d'Or 2017 nominované Paris / 2017-2018-2019 brýle roku IOFT Japan.

vrtané brýle Flair

flair

Brýlové obruby a především pak ty vrtané od firmy Flair jsou u nás v optice tradičně zastoupeny od našich počátků a historie firmy Flair sahá dokonce do roku 1946.

Jejich vizí vždy bylo dělat brýle krásnější, pohodlnější. Brýle, které si mohou zamilovat lidé na celém světě. Vedeni touto ambicí hráli významnou roli v přeměně brýlí na vysoce kvalitní doplňky a jsou průkopníky v přeměně brýlí bez obrouček v designový objekt, který jim pomáhá získat slávu a uznání po celém světě. Na základě této revoluce na trhu s brýlemi se FLAIR stal synonymem pro brýle bez obrouček podobně jako rakouský Silhouette.


další značky brýlových obrub v naší optice

Při nákupu brýlových rámečků si veškeré obruby detailně prohlížíme abychom pro Vás měli nachystané jen to nejkvalitnější zboží a to napříč cenovými hladinami. Další optické značky, které obstály v toto výběru a najdete u nás jejich zastoupení jsou Charmant, Rodenstock, Bulget, Minima, Jaguar, Porsche DesignWoodys, Minima, Roger, Vinyl Factory, Roger, Jean Reno, John Lennon, OWPCubista, In Face, Pro DesignHickmann, Tag Heuer, Carolina Herrera, Karaverso, Daniel Hechter, RoccoNike, Red Bull, Ray BanEsprit, Comma, Mexx, Max Mara, Diesel, Boss, Lacoste, Carrera, Tommy Hilfiger, Roxy, Crocs, Okula a další.

brýle Hugo Boss
brýle OWP
brýle Max & Co.
brýle Mexx
brýle Tommy Hilfiger
brýle Minima
brýle Lacoste
brýle Woodys

objednejte se na měření očí nebo konzultaci u nás již dnes

• OPTIKA • MĚŘENÍ ZRAKU • MULTIFOKÁLNÍ • DIOPTRICKÉ • PRO DĚTI • K POČÍTAČI • NA SPORT • 

• PRO ŘIDIČE • SLUNEČNÍ • DO VODY • KONTAKTNÍ ČOČKY • DOPLŇKY • DÁRKOVÉ POUKAZY • OPRAVY • NÁŠ PŘÍBĚH •

FOLLOW US 

• INSTAGRAM • FACEBOOK •

© 2022 • OPTIKA IVA DLOUHÁ s.r.o. •

• GOČÁROVA 1000/29 • HRADEC KRÁLOVÉ • 

 DIČ CZ02000105 • IČ 02000105 • 

• OTEVŘENO • PO - PÁ 8 - 18  SO 9 - 12 •