značky dioptrických brýlí

značky našich brýlí

Jaké značky brýlových obrub najdete v naší optice?

dámské a pánské brýle Blackfin

blackfin

Blackfin pozvednul standard "Made in Italy" na zcela novou úroveň tím, že kombinuje místní výrobu s přesnými technologiemi, nejlepšími materiály a minimalistickými návrhy.  Pozoruhodné moderní brýle vyrobené daleko od rušného světa v městečku Agordo v severní Itálii. 

Listy čistého titanu z Japonska mají tloušťku pouze půl milimetru, což vede k extrémně lehkým, trvanlivým a pohodlným brýlím. Inspirace pro návrhy obrub je typicky skandinávská, přesto nejde o nudnou klasiku. 

Blackfin Vás bezpochyby překvapí svou přesnou technologií a čistým nadčasovým designem s rafinovanou kombinací barev.

dámské a pánské vrtabné brýle Silhouette

silhouette

Silhouette představují především ikonické vrtané brýle zhotovené v Rakouském Linci, kde se vyrábí již od roku 1964.

Brýlím Silhouette se podařilo dosáhnout nejlehčích brýlí na světě. Vytváří jedinečný nadčasový design, který zároveň odpovídá duchu doby.  Výrobní filozofií je řemeslná zručnost s důrazem na ruční práci.

Výsledkem jsou jedinečné brýle, které Vás potěší a překvapí svou inovací. Vynikající design a vysoce kvalitní materiály (japonský titan a patentované lehké pružné plasty) tvoří moderní brýlové obruby, které vyjadřují individualitu svých nositelů.

dámské a pánské brýle J.F.Ray

j.f.rey

Francouzská značka brýlí J. F. REY znamená moderní a inovativní design, nebojí se porušit tradice. Jean-François Rey navrhuje elegantní módu brýlí pro muže a ženy již od 80. let. Stejnou vášeň pro stylové brýle sdílí také jeho paní Joelle. Společně založili v roce 1995 Dům Jean-Françoise Reye. 

Značka J. F. REY je vizuálně výrazná, provází ji téměř nekonečná škála barev, minimalistický styl, bezchybná povrchová úprava a neotřelé kombinace materiálů. V designovém týmu potkáte absolutní experty na kov, hliník, acetát, 3D tisk nebo dřevo ve spojení s karbonem.

Diskrétní nebo nápadné, nabízejí tisíce různých možností od extrémně jednoduchých až po ty nejvýstřednější styly. 

dámské a pánské brýle Oakley

oakley

James Jannard přezdívaný "The Mad-scientist" ("Šílený vědec"), vášnivý fanoušek motokrosu využívá při výrobě brýlí inovativní pryžový materiál Unobtainium, který původně vytvoříl pro účely zvýšení přilnavosti motokrosových řidítek již v roce 1975. 

Název značky Oakley pochází od tehdejšího Jannardova psa, anglického setra jménem Oakley Anne.  V roce 1984 byl vyroben první model brýlí nazvaný "O-Frame" s cylindrickým zorníkem, který se později stal logem značky. 

Původně sportovcům vyhrazená značka nyní nabízí kvalitní sluneční a dioptrické brýle také široké veřejnosti, a to při zachování Oakley stylu a filozofie. 

Značka se stala synonymem pro inovace, technologie, výkon.  Jsou vhodné pro všechna použití, ať už pro sport nebo pro každodenní život. Oakley je jednou z těch značek, které oceňujeme, protože stejně jako my nabízí kvalitu.

dámské a pánské brýle Etnia Barcelona

etnia barcelona

V 50. letech 20. století založil Fulgencio Ramo svou první továrnu na brýle. V 90. letech 20. století do společnosti vstoupil David Pellicer se snem vytvořit něco nového. A v roce 2001 se zrodila nezávislá značka brýlí Etnia Barcelona. David vybudoval značku, která ztělesňuje myšlenku být svobodný, lidský a ohleduplný ke všem etnikům. Značku, která myslí na všechny lidi a formy vyjádření prostřednictvím barev a umění. 

Etnia Barcelona pracuje s nejlepšími materiály na trhu - přírodní acetát od Mazzucchelli a technologie HD Colors, v případě slunečních brýlí pak čočky z čistého minerálního skla od Barberini. Snaží se dosáhnout udržitelnosti a vysoké úrovně etiky. Od použití přírodních surovin až po jejich sociální projekt s nadací Etnia Barcelona Foundation. 

dámské a pánské brýle Xavier Garcia

xavier garcia

Xavier Garcia, španělská značka založená v roce 2008 odráží styl, odstíny a kulturu svého rodného města Barcelona. Nepřestává udivovat svými zábavnými, odvážnými a nekonformními kolekcemi. 

Každý kousek se stává malým uměleckým dílem. Všechny výtvory jsou velmi pohodlné, přizpůsobí se městskému životnímu stylu, jsou nezaměnitelné a vždy zaručeně vzbudí pozornost.

Rámečky Xavier Garcia, propojují koncept lehkosti a pevnosti s fúzí mezi designem a technologií.

 Inspirují se designem, architekturou a nejnovějšími trendy. A to jak v pánských tak i dámských kolekcích.

dámské a pánské brýle Oxibis

oxibis

Dobrodružství značky Oxibis začíná v roce 1992. Kreativita je klíčovým slovem již od založení společnosti, proto nabízí explozi barev v rovnováze s jedinečným tvarem. Výsledkem jsou originální, ale snadno nositelné brýle. 

Oxibis Group navrhuje a vyrábí nápadité brýle a zároveň dále zdokonaluje své know-how.

V Oxibis jsou všechny hlavní trendy v oblasti brýlí, módy a umění dovedně nově interpretovány v dynamicky barevných rámečcích vhodných pro každého.

Brýle Oxibis jsou vyráběny s opravdovým zájmem o přesnost a s důrazem na kvalitu.

dámské brýle Jooly

jooly

Jooly® patří do francouské rodiny Oxibis Group.

Brýle designované ženami pro ženy. Značka, která respektuje více než jeden způsob, jak být ženou, ale vždy při zachování kvality brýlové obruby.

Čím by byl JOOLY® bez prvotní inspirace módou, ale co je ještě důležitější, bez žen, pro které je stvořen? Ženskost je hlavním motem značky. Protože ať už jsou Vaše vlasy hnědé, blond, zrzavé nebo oholené a ať už je Váš styl poetický, rockový, romantický, drzý, diskrétní, tetovaný nebo jemný, každá jsme jiná! Máme ale společnou touhu vyjádřit svou osobnost, aniž bychom chtěli být házeni do stejného pytle! Takže ženskost ano, ale pouze v případě, že nechá prostor pro rozmanitost!

pánské brýle Exalto

exalto

Exalto® patří do francouské rodiny Oxibis Group.

Čerpá inspiraci z mužského světa, zkoumá jejich individuality a
nabízí svým nositelům produkty určené právě pro ně. Brýlové obroučky Exalto vynikají technickou dokonalostí, specifickými inovativními technicky řešenými panty, odolností, lehkostí, přesností, spolehlivostí a speciálními povrchovými úpravami a barvami.

dámské a pánské brýle Look a Materika

look a meterika

Společnost LOOK - made in italia již více než 40 let odvádí výjimečnou práci při navrhování a výrobě brýlí výhradně ve své vlastní továrně v Itálii. Extrémní lehkost, zásadní design a absolutní pohoda jsou základy filozofie, která značku charakterizuje od jejího debutu. 

Experimentování s materiály vedlo k vytvoření obrub s minimalistickým designem a špičkovými detaily. Rámečky LOOK jsou v souladu se současnými trendy a navzdory své lehkosti a funkčnímu designu v sobě skrývají sofistikovaný a zároveň diskrétní styl, esteticky příjemné detaily, vynikající materiály a absolutní kvalitu schopnou uspokojit přání zákazníka napříč gendrem.

dámské a pánské brýle Cogan

cogan

COGAN, je specializovaná značka se sídlem v oblasti Jura ve Francii, srdci francouzského historicky zakotveného centra výroby brýlí. To se promítá do výroby malých sérií, pečlivě vytvořených skutečnými odborníky na brýle. 

Pan Yves Cogan založil svou společnost v roce 1994 a rozvinul ji prostřednictvím svých kolekcí Yves Cogan (1997) a Cogan (2004). Tato designérská značka vytváří brýle, které jsou elegantním řešením pro lidi, kteří chtějí vidět a být viděni. Mezinárodní značka zaměřená na selektivní distribuci profesionálům v péči o oči, kteří sdílejí stejné hodnoty. Preciznost, kvalita, ze které můžete cítit ojedinělost. Ruční výroba modelů pro muže i pro ženy. Design, který vyniká. Potěšení z brýlí, které prostě chcete nosit.

dámské brýle Cocosong

cocosong

Ručně vyráběné brýle navržené tak, aby zdůraznily krásu ženy, která je nosí.
Italská značka Coco Song se inspiruje tajemstvím Orientu a používá ty nejlepší materiály, vytváří luxusní dámské brýle, které v každém rámečku přinášejí jedinečné umělecké mistrovské dílo. Vynikající prvky jako hedvábí, sušené květiny, peří, polodrahokamy, kovové akcenty a smaltování jsou sladěny s jedinečnými acetáty. Každý rám je vyroben pečlivou rukou a odbornými znalostmi řemeslného mistra. Chcete-li dámy něco extra, tady to najdete.

Obdobně propracované jsou pak i další extravagantní značky patřící do stejné rodiny jako CocoSong, které u nás najdete. Jsou to CCS, Kaos, La Matta a také spíše pánsky orientovaný Genesis.

dámské a pánské brýle Dutz

dutz

Nizozemská značka ojedinělých brýlí. Pečlivě naslouchá zákazníkům a dělá něco navíc, aby se odlišila už od roku 2005.

Navrhuje si vlastní brýle a řídí celý proces, od návrhu po výrobu komponentů. Výsledkem je vysoce kvalitní kolekce obrouček, které jsou pohodlné a vypadají dobře na každém obličeji. Díky použití odolných materiálů z nerezové oceli vhodných pro alergiky dosahuje konstrukce rámu Dutz také velké odolnosti.

Kolekce Dutz se zaměřuje na muže a ženy všech věkových kategorií, zvláště na ty s velkým a malým obličejem, kteří mají potíže najít vhodný rámeček. Vyhoví všem, kteří nechtějí dělat kompromisy v designu.

caroline abram

Caroline Abram se od roku 1998 věnuje navrhování šperků a doplňků k brýlím.

Společnost Filao, oceněná čtyřmi cenami Silmo d'Or, otevřela své řemeslné dílny v Dakaru, kde Caroline Abram strávila své dětství. Vytvořila „tým žen, které již 15 let vyrábí všechny doplňky řemeslným způsobem. 

Během svých cest objevila kouzlo Floridy a v roce 2008 začala pracovat na vlastní kolekci připomínající vintage kouzlo Miami. Kolekce jejích brýlových obrouček se vyznačuje rafinovanými tvary a barvami, ale především extrémní ženskostí.

„Moje kolekce jsou určeny všem ženám, které se chtějí cítit krásné, smyslné nebo trochu netradiční“ – Caroline Abram

dámské a pánské brýle Noego a Parasite

noego a parasite

Parasite je futuristická francouzská společnost zabývající se designem brýlí. V roce 2002 provedli revoluci v brýlích se systémem aktivního držení. Jsou stále nezávislí a patří mezi přední společnosti v oblasti designu a inovací v oboru. Posláním Parasite je experimentovat s interakcí mezi člověkem a brýlemi. Výroba probíhá ve Francii.

Obruby značky Parasite byly oceněny na mezinárodních brýlových designových soutěžích / vítěz Silmo d'Or 2016 Paříž / Silmo d'Or 2017 nominované Paris / 2017-2018-2019 brýle roku IOFT Japan.

vrtané brýle Flair

flair

Brýlové obruby, především pak ty vrtané od firmy Flair, jsou u nás v optice tradičně zastoupeny od našich počátků a historie firmy Flair sahá dokonce do roku 1946.

Jejich vizí vždy bylo dělat brýle krásnější, pohodlnější. Brýle, které si mohou zamilovat lidé na celém světě. Vedeni touto ambicí hráli významnou roli v přeměně brýlí na vysoce kvalitní doplňky a jsou průkopníky v přeměně brýlí bez obrouček v designový objekt, který jim pomáhá získat slávu a uznání po celém světě. Na základě této revoluce na trhu s brýlemi se FLAIR stal synonymem pro brýle bez obrouček podobně jako rakouský Silhouette.


další značky brýlových obrub v naší optice

Při nákupu brýlových rámečků si veškeré obruby detailně prohlížíme, abychom pro Vás měli nachystané jen to nejkvalitnější zboží napříč cenovými hladinami. Další optické značky, které obstály v tomto výběru a najdete u nás jejich zastoupení jsou Charmant, Rodenstock, Bulget, Minima, Jaguar, Porsche DesignWoodys, Roger, Vinyl Factory, Jean Reno, John Lennon, OWPCubista, In Face, Pro DesignHickmann, Tag Heuer, Carolina Herrera, Karaverso, Daniel Hechter, RoccoNike, Red Bull, Ray BanEsprit, Comma, Mexx, Max Mara, Diesel, Boss, Lacoste, Carrera, Tommy Hilfiger, Roxy, Crocs, Okula a další.

brýle Hugo Boss
brýle OWP
brýle Max & Co.
brýle Mexx
brýle Tommy Hilfiger
brýle Minima
brýle Lacoste
brýle Woodys

objednejte se na měření očí nebo konzultaci u nás již dnes

• OPTIKA • MĚŘENÍ ZRAKU • MULTIFOKÁLNÍ • DIOPTRICKÉ • PRO DĚTI • K POČÍTAČI • NA SPORT • 

• PRO ŘIDIČE • SLUNEČNÍ • DO VODY • KONTAKTNÍ ČOČKY • DOPLŇKY • DÁRKOVÉ POUKAZY • OPRAVY • NÁŠ PŘÍBĚH •

FOLLOW US 

• INSTAGRAM • FACEBOOK •

© 2022 • OPTIKA IVA DLOUHÁ s.r.o. •

• GOČÁROVA 1000/29 • HRADEC KRÁLOVÉ • 

 DIČ CZ02000105 • IČ 02000105 • 

• OTEVŘENO • PO - PÁ 8 - 18  SO 9 - 12 •