MĚŘENÍ ZRAKU


Pokud je Vám více než 15 let a máte problémy s viděním, můžete nás navštívit a s naším optometristou si domluvit měření zraku nebo se objednat rovnou zde. 


KONZULTACE MULTIFOKÁLNÍCH BRÝLÍ


Uvažujete-li o multifokálních brýlích nezávazně Vám předvedeme test vidění s progresivními čočkami. Sestavíme Vám zkušební multifokální brýle ve vašich dioptriích tak, aby jste si vyzkoušeli, jak Vám budou vyhovovat a co jejich nošení obnáší. Abyste nemuseli čekat, objednejte si konzultaci na konkrétní čas zde.


POSTUP MĚŘENÍ V NAŠÍ OPTICE


  • Úvodní pohovor se zákazníkem.

  • Vyšetřením pomocí počítačového autorefraktoru stanovíme objektivní diagnózu Vašeho zraku. 

  • Následně se pečlivě věnujeme subjektivní refrakci pro vidění do dálky, na blízko a střední vzdálenost. S využitím zkušebních testů (polarizace, optotypové znaky a další speciální testy) stanovíme skutečnou oční vadu zákazníka a přesně změříme dioptrie pro vidění na požadovanou vzdálenost. Tato subjektivní refrakce je stanovena s ohledem na individuální pohodlí každého zákazníka. 

  • Zákazník si vyzkouší naměřené dioptrie ve zkušebních brýlích za pohybu.

  • Zákazníkovi následně navrhneme nejvhodnější brýlové čočky (upřednostňujeme individuální potřeby zákazníka včetně cenové kalkulace).

 

měření zraku Hradec Králové​​

 

Jaké výhody má měření zraku optometristou?

Optometristu najdete většinou v oční optice, nyní již také v některých zdravotnických zařízeních. Nespornou výhodou je čas, který vám může věnovat. Měření zraku optometristou zatím nehradí zdravotní pojišťovny. Za tuto službu u nás však neplatíte, pokud si v naší optice následně zakoupíte brýle. Samotné vyšetření zraku trvá asi 20 až 30 minut.

Optometrista také kontroluje stav oka. S očním onemocněním však za optometristou nechoďte, nepřísluší mu stanovovat diagnózy nebo léčit oči. Pro to už je tu výhradně oční lékař. Optometrista také nevyšetřuje děti do 15 let.

 

Jaké výhody má vyšetření u očního lékaře - oftalmologa?

Oftalmolog vám také vyšetří zrak a předepíše vhodné brýle a může vystavit poukaz na brýle nebo optické pomůcky, takže vám na brýle přispěje zdravotní pojišťovna. Samotné vyšetření u očního lékaře je hrazeno ze zdravotního pojištění.

Oční lékař navíc provede preventivní vyšetření oka - zkontroluje oční pozadí (sítnici), změří nitrooční tlak. Zvýšený nitrooční tlak je často spojen s velmi závažným očním onemocněním, takzvaným zeleným zákalem neboli glaukomem. Není-li tato choroba včas a správně léčena, může vést až k oslepnutí. Nevýhodou vyšetření zraku u očního lékaře je kratší čas, který vám lékař může věnovat, a také dlouhé objednací termíny.

V západních zemích má profese optometristů dlouhou tradici a vysokou prestiž. Lékaři se plně věnují léčení očí, měření zraku zůstává zcela v kompetenci optometristů. Obě skupiny tak úzce spolupracují a vzájemně se doplňují.


Naši optometristé se neustále vzdělávají v oboru, zdokonalujeme naše služby a zaručujeme kvalifikovaný pečlivý přístup ke každému zákazníkovi a měření zraku na moderních přístrojích. 

Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně a respektujeme jeho požadavky, ke kterým je potřeba přihlédnout. Péče o zrak a pohodu vidění je naší prioritou.

Od začátku srpna 2019 zdravotní pojišťovny neproplácejí poukazy na brýle a optické pomůckyvystavené lékařem osobám starším 15ti let. Úhrady pro osoby mladší 15 let zůstávají.

Image​​