ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA BRÝLÍ


BLACKFIN

Image

Blackfin pozvednul standard "Made in Italy" na zcela novou úroveň tím, že kombinuje místní výrobu s přesnými technologiemi, jen těmi nejlepšími materiály a minimálistickými návrhy. Od řezání rámů k distribuci se vše děje pod jednou střechou. Pozoruhodné moderní brýle vyrobené daleko od rušného světa v městečku Agordo v severní Itálii. Klíč k úspěchu spočívá v autentičnosti a nadšení, které tým kolem generálního ředitele Nicola Del Din žhavě pronásleduje.

"Jsme společnost s extrémně vysokým technologickým standardem. Zároveň jsme obklopeni inspirativně krásnou přírodou. Tato kombinace globálních vztahů, okouzlující nápady, perfektní organizace a komunikace, stejně jako hluboká vazba s naším domovem je to, co definuje Blackfin. "

Agordo je skutečně rájem na zemi. Mezi vrcholy Dolomit byla firma už od roku 1971. Později se podařilo změnit běh společnosti, když se rozhodli začít vyrábět vlastní obruby vytvořením nového labelu Blackfin. Úspěch následoval v zápětí: v roce 2015 vyrobili 90 000 brýlových obrub, výroba se odhaduje na 20 000 až 110 000 párů ročně. Blackfin nedávno zrekonstruoval svou budovu ve stylu špičkových začínajících firem v Silicon Valley a nyní je to moderní společnost uprostřed italské idylické krajiny.

Všechny kroky výroby probíhají pod jednou střechou, dokonce i barvy jsou vyvíjeny a vyráběny ve vlastním podniku. Outsourcingová výroba do Asie je pro Nicolu Del Din nepředstavitelná: "Samozřejmě je v Itálii výroba mnohem dražší. Ale protože vyrábíme všechno sami a zbavujeme se jakéhokoli meziproduktu, můžeme skutečně nárokovat označení "Vyrobeno v Itálii". Je důležité aby společnost plně převzala kontrolu nad výrobou. A to je naše síla. "

Čistý titan je dodáván z Japonska, aby poskytl perfektní základnu pro minimalistické obruby Blackfin. Listy materiálu mají tloušťku pouze půl milimetru, což vede k extrémně lehkým, trvanlivým a pohodlným brýlím. V současné době se Blackfin soustředí na obruby pro dioptrické brýle. Nejvíce inspirací pro návrhy vychází ze skandinávských klasik, a přesto nejde o nudnou klasiku, Blakfin se pyšní tím, že je velmi moderní.

Blackfin vás bezpochyby překvapí a povzbudí svou přesné technologií a čistým nadčasovým designem.

Image

Image

Visit Online: www.blackfin.eu