SPORTOVNÍ A OCHRANNÉ BRÝLE


Na zakázku pro Vás ve Vašich dioptriích zhotovíme sportovní brýle pro volný čas nebo ochranné brýle pro pracovní činnosti. Nabízíme možnost dioptrických čoček čirých i slunečních v brýlích Oakley, Rudy Project, Adidas i dalších dle Vašeho výběru. Naštivte nás, rádi s vámi prodiskutujeme všechny možnosti řešení pro Vaše dioptrie a vaše sportovní aktivity.

Během sportování je nutné chránit oči před možným poraněním, před nepříjemným oslněním slunečními paprsky, ale hlavně před nebezpečným UV zářením.

Design brýlových čoček prodělal převratný vývoj a zorné pole se značně rozšířilo i u brýlových čoček s vyšším počtem dioptrií. Materiály jsou dnes bezpečné pro používání při sportu a některé z nich téměř nerozbitné. Také brýlové obruby jsou speciálně upravené pro různé druhy sportů, aby co nejméně vadily a sportovec o nich téměř nevěděl. 

Je požadováno skvělé periferní vidění a koordinace ruka - oko, perfektní přesnost, odhad a přehled, rychlé vyhodnocení situace a okamžitá reakce. Pro mnohé z nás se sport stal relaxací a radostí, a stejně tak jako na každý sport používáme jinou obuv a oblečení, tak bychom měli používat vhodné prostředky k ochraně našich očí, neboť zrak je pro člověka nejdůležitějším smyslem (asi 80 % všech informací vnímáme zrakem). Nepodceňujme tedy ochranu zraku brýlemi při sportovních aktivitách.

Sportovní brýle se od standardních odlišují celkovým vzhledem. Mají velký úhel prohnutí v nosníku (až 25°), zorníky jsou prohnuté, aby kopírovaly zakřivení čela a spánků, a jsou protažené do stran, aby chránily oči i z boku. Slouží k ochraně očí před oslněním, nadměrným světlem, větrem, prachem, vodou a nárazem dalších cizích předmětů.

Image


LYŽAŘSKÉ BRÝLE 

Pro lyžaře s dioptriemi máme v nabídce specielní dioptrickou vložku kompatibilní s běžnými lyžařskými brýlemi. Jde o snadno vyjímatelný adaptér, který si u nás zakoupíte a do kterého Vám odborně zabrousíme Vaše dioptrie. Vložku poté jednoduše vsadíte do Vašich lyžařských brýlí. Dioptricý adaptér lze zakoupit pro malé i velké lyžaře. Na lyžích i snowboardu je důležité především dobře vidět. Jde o bezpečnost Vaší, Vašich dětí i ostatních lyžařů. Navíc budou Vaše oči chráněné po celou dobu lyžování před povětrnostními vlivy a bude konec trápení se slzením očí, špatnou viditelností a neostrým viděním. 

Přijďte se k nám poradit o možnostech dioptrické korekce do Vašich lyžařských brýlí. Můžeme Vám poradit i další varianty sportovních dioptrických brýlí.

Image​​​

Image

Image​​


STŘELECKÉ BRÝLE

Na zakázku pro Vás rádi zhotovíme dioptrické střelecké brýle dle Vašich požadavků.

Image