PLAVECKÉ A POTÁPĚČSKÉ BRÝLE 


Plavecké a potápěčské brýle ve Vašich dioptriích pro nás nejsou problémem. Rádi Vám s výběrem poradíme a vysvětlíme jednotlivé možnosti.

Potápěčská maska těsně přiléhá ke kůži obličeje, proto je vyloučena korekce klasickými brýlemi. Je zde možnost korekce kontaktními čočkami nebo dioptrickou potápěčskou maskou. Kontaktní čočka nemusí být přepočítána pro vidění pod vodou, a pokud je potápěč zvyklý nosit kontaktní čočky v běžném životě, ocení pohodlí a komfort srovnatelný s pobytem na vzduchu. Nevýhodou je nesnášenlivost s mořskou vodou a možnost vyplavení kontaktní čočky při zaplavení masky, proto je vhodné mít vždy v záloze klasické brýle pro následný bezpečný návrat na hladinu a určení směru ke břehu či k lodi. Dioptrickou potápěčskou masku využívá většina profesionálních potápěčů, neboť umožňuje dobré vidění do dálky, případně i do blízka. Existují potápěčské masky s dioptrickou korekcí dodávanou výrobcem. Zorník v masce se vymění za jiný, dodaný v potřebné korekci do dálky, do blízka či na obojí. Nevýhodou těchto masek je nedodržení PD (pupilární distance, vzdálenost zornic) a velmi úzká škála dioptrických korekcí.
U potápěčské masky se speciálně vyrobenou korekcí dochází buď k výměně celého zorníku nebo k natmelení příslušné korekční čočky na stávající zorník. Výhodou je lepší vidění u složitějších refrakcí včetně cylindrických korekcí a možnost korekce presbyopie. Doporučuje se důkladné opláchnutí sladkou vodou po každém použití masky. 

DIOPTRICKÉ PLAVECKÉ BRÝLE 

Dioptrické plavecké brýle pro děti i dospělé v rozmezí -12 až +6 dioptrií.

Image